piątek, 29 marca 2013

''Ziemia obiecana'' (1974) w zrekonstruowanej cyfrowo wersji!

DKF Maciste i kino Regis zapraszają na pokaz zrekonstruowanej cyfrowo wersji Ziemi obiecanej (1974) Andrzeja Wajdy!

    

Ziemia Obiecana to film, który nie potrzebuje rekomendacji – o jego klasie świadczą nie tylko nagrody krajowych czy zagranicznych festiwali, łącznie z nominacją oscarową, ale też liczne wygrywane przez plebiscyty. Ten film to sukces zbiorowy, dzieło niezwykle profesjonalnej ekipy, która udowodniła, że w Polsce można zrobić prawdziwie amerykańskie kino. Cyfrowa rekonstrukcja "Ziemi Obiecanej", pozwoli jeszcze bardziej docenić kunszt reżyserski Andrzeja Wajdy - wizjonera i inscenizatora, podobnie jak prace operatorów filmu: Witolda Sobocińskiego, Edwarda Kłosińskiego i Wacława Dybowskiego.
Nadzór artystyczny nad rekonstrukcją sprawował Witold Sobociński, digitalizację i rekonstrukcję obrazu wykonano w laboratoriach The Chimney Pot, a dźwięku w studio Sound Place.

Andrzejowi Wajdzie wyprawa do Ziemi Obiecanej zajęła kilka lat. A zaczęła się od zdumienia, że w Łodzi lat 70. XX wieku zachowała się w niemal nienaruszonym stanie XIX–wieczna zabudowa fabryczna. Tak narodził się pomysł odkurzenia nieco zapomnianej już wówczas powieści Władysława Reymonta i odczytania jej na nowo - w efekcie powstał także jeden z najwybitniejszych polskich filmów: porywająca wizja przełomu epok i fascynujący portret miasta-potwora i jego mieszkańców.
Przed filmem prelekcję wygłosi Jacek Dziduszko.


Zapraszamy do obejrzenia trailera, który prezentuje różnice w obu wersjach - tej sprzed i po rekonstrukcji:___
DKF Maciste prezentuje: Ziemia obiecana w zrekonstruowanej cyfrowo wersji!
data: 5 kwietnia (piątek), godz. 19:00,
kino Regis, mała sala
bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF

Projekt dofinansowany ze środków PISF

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz